Ортопеди-травматологи Черкаської обласної лікарні провели рідкісну операцію
Рідкісну та складну операцію провела команда ортопедичного відділення Черкаської обласної лікарні. Фахівці успішно ліквідували багатоуламковий перелом плечової кістки й провели тотальне ендопротезування плечового суглоба.
"Операцію проводили черкащанці. Це технічно складне оперативне втручання, яке потребує спеціальної підготовки як лікаря, так і пацієнта. Це операція, під час якої відбувається заміна власного суглоба на штучний. Цей хірургічний метод лікування використовується при значній руйнації структур суглоба", - зазначив Владислав Козанчук, медичний директор ЧОЛ, лікар ортопед-травматолог.
Ендопротезування плечового суглоба в Черкаській обласній лікарні відбувається за участю команди висококваліфікованих спеціалістів і з залученням сучасного обладнання. Також - з використанням спеціальної анестезії.
"Під знеболенням провідниковим. Це знеболення плечового сплетіння міждробинчастим доступом. Все це - під ультразвуковим контролем. Пацієнтка перебувала у свідомості. Такий вид знеболення дозволяє швидше відновлюватися після операції та менше використовувати анальгетиків. Менше навантаження на організм людини", - додає Богдан Муковоз, лікар-анестезіолог.
Процес реабілітації починається з першої доби після проведення оперативного втручання та триває близько 6 тижнів. Курс розробляє реабілітолог з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта. Заміна суглоба відрізняється продуктивною реабілітацією. За статистикою, вже за рік понад 70% прооперованих пацієнтів демонструють задовільне відновлення функцій і значне зниження хворобливих відчуттів.