Черкаська обласна лікарня вперше ініціювала конференцію з розвитку ревматології за участі столичних експертів
Вперше медики кардіоревматологічного відділення Черкаської обласної лікарні організували масштабну конференцію, присвячену актуальним питанням ревматології. Участь у ній взяли експерти провідних столичних закладів охорони здоров’я, лікарі сімейної медицини, кардіологи, неврологи, ревматологи та інші спеціалісти медзакладів області.
Головне завдання – поділитися досвідом, освоїти нові методи діагностики та ефективного лікування ревматологічних хворих.
За словами організаторки зустрічі, завідувачки кардіоревматологічного відділення Черкаської обласної лікарні Анни Кулик, ревматологія — це складні аутоімунні, імунозапальні захворювання, які можуть вражати не тільки опорно-руховий апарат, а й інші системи та органи.
Саме тому на зустріч запросили лікарів різних спеціальностей, аби комплексно підійти до розв’язання питань діагностики та ефективного лікування таких пацієнтів.
- Найчастіше пацієнти звертаються зі скаргами на здоров’я саме до лікарів первинної ланки, лікарів сімейної медицини, тож їх завдання вчасно і правильно встановити діагноз, призначити лікування, аби уникнути інвалідизації важких ревматологічних хворих, зберегти і поліпшити їх якість життя. Тому під час заходу ми намагалися дати максимум актуальної інформації,- зазначила Анна Кулик. - Враховуючи велике навантаження на лікарів, повномасштабне вторгнення, ковід, у нас значно зменшився доступ до інформації, до конференцій, до живого спілкування. Тому такий формат, можливість спікерів приїхати до нас з інших міст та донести важливу інформацію є дуже цінним джерелом нових знань для наших лікарів.
Про важливість зустрічей лікарів-практиків та представників освітянської спільноти, задля впровадження нових методик наголосила лекторка конференції, докторка медичних наук, професорка кафедри нефрології та нирковозамісної терапії Національного університету охорони здоров’я імені П. Шупика Стелла Кушніренко.
- Сьогоднішню зустріч ми присвятили питанням ревматології, нефрології, розбору клінічних випадків, дискусійному клубу. Тобто застосували усі сучасні частини освітнього процесу та лікувальної практики. Що стосується освітнього компонента, то ми його побудували таким чином, щоб лікарі могли отримати найсучаснішу інформацію, яка міститься не тільки в настановах Європейської, Американської асоціацій, Європейського товариства кардіологів, а також в наших українських уніфікованих клінічних протоколах. Відповідно у лікарів є всі можливості для того, щоб імплементувати цей досвід у свою практичну діяльність”, – зауважила Стелла Кушніренко.
Докторка медичних наук, професорка, Заслужена лікарка України, керівниця центру ревматології клінічної лікарні Феофанія міста Київ Ірина Головач представила класифікаційні критерії основних ревматологічних захворювань, продемонструвала клінічні випадки й наголосила на необхідності ранньої діагностики таких патологій.
Крім того, одним із факторів ризику до ревматологічних захворювань є хронічний стрес. Тому нині, в умовах воєнного стану, лікарі передбачають зростання ревматологічних захворювань пацієнтів.
Алгоритм діагностики таких захворювань планує впроваджувати у медзакладі директорка Канівського центру первинної медико-санітарної допомоги Наталія Горьова. Зазначає, що надалі вже запланувала нараду з колективом, на якій обов’язково поділиться отриманими знаннями з конференції.
Утім, не лише цінний досвід отримали усі учасники зустрічі, а й налагодили дружню, партнерську комунікацію. Все – заради розвитку галузі й збереження життя та здоров’я пацієнтів.